Czym się kierujemy?

Pomimo przełomowych technologii, które oferujemy, celach biznesowych stawianych przez firmę i dużej ilości pracy, nie zapominamy o nawiązywaniu bezpośrednich i szczerych relacji oraz budowaniu zespołu przez pryzmat zasad i wartości.

 

Z drugiej strony zależy nam na tym, żeby firma prezentowała się i działała jako odpowiedzialna społecznie - a co jeszcze ważniejsze - żeby przez swoje technologie mogła redukować negatywny wpływ przemysłu na środowisko i klimat.

Kluczowe osoby w firmie

 

Piotrek profilowe
Piotr Kordecki

Prezes zarządu

W firmie odpowiedzialny za zarządzanie i sprzedaż technologii. Jest pierwszym kontaktem dla wszystkich zainteresowanych współpracą z Drying Process.

konrad ok
Konrad Palka

Wiceprezes zarządu

Odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe. Biegle posługuje się językami angielskim i holenderskim, oraz dobrze hiszpańskim. Od wielu lat prowadzi biznesowe projekty w różnych krajach EU.

ZDZ KOR
Zdzisław Kordecki

Termodynamik

Członek Zarządu i twórca większości oferowanych rozwiązań. Główny odpowiedzialny za termodynamikę i konstrukcje. Na styku fizyka-maszyny specjalizuje się w termodynamice, przepływach i wytrzymałości materiałowej. Posiada ponad trzydziestoletnie doświadczenie w konstruowaniu i budowie urządzeń prototypowych.

Kuban
dr inż. Łukasz Kuban

Rozwój i badania

Specjalizuje się w zaawansowanych analizach CFD i prowadzeniu projektów badawczych. Wyszukuje i weryfikuje możliwości implementacji naszych technologii w nowych obszarach.

Jacek profilowe
Jacek Kordecki

Testy i pomiary

Przeprowadza testy i pomiary parametrów procesów suszenia u klientów oraz testy na naszej instalacji pilotowej. Do tego integruje automatykę i oprogramowanie suszarni klientów z naszymi technologiami.

Maciek profilowe
Maciej Wróblewski

Termodynamik

Odpowiedzialny za analizy termodynamiczne, przygotowywanie modeli, analizy oszczędności i możliwości stosowania konkretnych podzespołów. Całość uzupełnia o gruntowną wiedzę dostępnych na rynku rozwiązań i podzespołów.

Siedziba firmy zlokalizowana jest w kompleksie Wrocławskiego Parku Technologicznego

hala1

Nasze biuro

DSC_0014pomniejszone DSC_0013pomniejszone DSC_0015Pomniejszone

Instalacja pilotowa HP4D

Instalacja pilotowa

Współpraca

Producenci suszarni

Rynek producentów suszarni często zdominowany jest przez duże koncerny lub przez produkty, które nie różnią się od siebie znacząco efektywnością energetyczną. Integracja suszarni z systemem grzewczym opartym na pompach ciepła może być szansą na zdobycie znacznej przewagi konkurencyjnej i konkretne korzyści:

Nowe produkty z kilkukrotnie niższym zużyciem energii.
 
Niezależności od producentów systemów grzewczych i uniknięcie problemów z integracją systemów grzewczych z suszarniami.
 
Nowe rynki zbytu, większe przychody i lepsza rentowności.
 
Suszarnie z całkiem nowymi cechami jakościowymi.

Poszukujemy do współpracy/zatrudnimy

Przykro nam ale obecnie nie prowadzimy rekrutacji na konkretne stanowiska. Nie mniej stale rozglądamy się za potencjalnymi kandydatami dlatego podeślij nam swój życiorys jeżeli uznasz, że wpisujesz się w jedno z poniższych stanowisk. 
 

Termodynamik – osoby z bardzo gruntowną wiedzą w zakresie termodynamiki i konstrukcji maszyn.

 

Menadżer projektów – z doświadczeniem w prowadzeniu złożonych projektów w obszarze instalacji przemysłowych.

 

Przedstawiciel handlowy – z doświadczeniem w B2B w przemyśle, umiejętnością sprzedaży dóbr inwestycyjnych znacznej wartości i wiedzą w zakresie suszarnictwa (opcjonalnie).


Projekty badawczo rozwojowe


Suszarnictwo to złożony obszar wymagający znacznej wiedzy teoretycznej i doświadczenia. W Drying Process koncertujemy się przede wszystkim na dostarczaniu i odzysku energii. Mamy świadomość, że istnieje niezliczona ilość produktów, które są poddawane procesom suszenia i technologii ich suszenia. Dlatego jesteśmy otwarci na globalną współpracę z instytucjami naukowymi i firmami koncertującymi się na technologii suszenia i budowie suszarni. Zapraszamy do wspólnej pracy nad nowymi obszarami i tworzeniem projektów badawczych

Dostawcy

Jesteśmy firmą, która oferuje i sprzedaje know-how oraz nadzoruje inwestycje. Naszym filarem są rzetelni i sprawdzeni dostawcy podzespołów wykorzystywanych przy pompach ciepła oraz wykonawcy całych instalacji przemysłowych. Jesteśmy stale otwarci na nowe rozwiązania i technologie. Obecnie interesują nas pompy ciepła oparte na wodnym czynniku roboczym oraz agregaty sprężarkowe dużej mocy działające w oparciu o czynnik r-134a. Zapraszamy do kontaktu.

Testy na instalacji pilotażowej

Na wyposażeniu naszego laboratorium posiadamy suszarnię pilotażową. Jest to instalacja wielkolaboratoryjna- wielkoskalowa. Oznacza to, że wyniki badań są skalowalne dla praktycznie każdej wielkości produkcji.

Komora suszarni jest konfigurowalna na kilka sposobów. Materiał może być suszony na kilku przenośnikach, na pojedynczym przenośniku lub stacjonarnie (komorowo). Obieg powietrza przez suszony materiał również jest konfigurowalny na kilka sposobów: od spodu przez materiał, z góry, przeciwprądowo lub z zgodnie z kierunkiem przepływu materiału.

Dzięki badaniom potwierdzamy naszym klientom efektywność energetyczną dla odwzorowanego procesu suszenia i ich produktów. Pozostałe mobilne wyposażenie laboratorium pozwala na badanie parametrów procesu suszenia u Klientów, a dzięki współpracy z jednostkami badawczymi, możemy weryfikować jakościowe cechy produktów po suszeniu na naszej instalacji.

Parametry instalacji:

  • Do 0,1 MW mocy energii cieplnej.
  • Do 6000 m3 natężenia przepływu powietrza na godzinę.
  • Orientacyjna wydajność dla trocin 80 kg usuwanej H2O/h.

Produkcja kontraktowa:

Wprowadzanie na rynek nowych produktów nie musi wiązać się ze znacznymi inwestycjami. Dzięki dużej mocy instalacji pilotowej możemy przyjmować zlecenia produkcji pilotowych serii produktów.

Usprawnianie procesów suszenia

W przypadku wielu procesów suszenia możliwe jest ich usprawnienie dzięki zmianie technologii suszenia, bądź wprowadzaniu nawet niewielkich zmian w programach suszenia lub skojarzeniu procesu suszenia z innymi procesami.

 

Nasz zespół posiada duże doświadczenie i kompetencje w termodynamice i konstrukcji suszarnii dlatego poza analizą dotyczącą implementacji naszych technologii możemy analizować sam proces suszenia i możliwości wprowadzania zmian.